RN731JTTD4701B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4701B10
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
Resistance :
4.7kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4701B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C