RN731JTTD4701B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4701B05
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
4.7kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4701B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C