RN731JTTD4701A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4701A25
Description
RES 4.7K OHM 0.05% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Resistance :
4.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4701A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C