RN731JTTD4701A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4701A10
Description
RES 4.7K OHM 0.05% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.7kOhm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4701A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4701A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C