RN731JTTD4700F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4700F50
Description
RES 470 OHM 1% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
470Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD4700F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4700F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 470Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C