RN731JTTD4700F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4700F25
Description
RES 470 OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
Resistance :
470Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4700F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4700F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 470Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C