RN731JTTD4700F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4700F100
Description
RES 470 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
470Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W