RN731JTTD4700C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4700C25
Description
RES 470 OHM 0.25% 1/16W 0603
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
470Ohm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RN731JTTD4700C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4700C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 470Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C