RN731JTTD4700B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4700B50
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Resistance :
470Ohm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD4700B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4700B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 470Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C