RN731JTTD46R4F50
Mfr.Part #
RN731JTTD46R4F50
Description
RES 46.4 OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Resistance :
46.4Ohm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD46R4F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD46R4F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C