RN731JTTD46R4F25
Mfr.Part #
RN731JTTD46R4F25
Description
RES 46.4 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
46.4Ohm
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD46R4F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD46R4F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C