RN731JTTD46R4F100
Mfr.Part #
RN731JTTD46R4F100
Description
RES 46.4 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
2
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
46.4Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD46R4F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD46R4F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C