RN731JTTD46R4D50
Mfr.Part #
RN731JTTD46R4D50
Description
RES 46.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
46.4Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W