RN731JTTD46R4D100
Mfr.Part #
RN731JTTD46R4D100
Description
RES 46.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
e3
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
46.4Ohm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD46R4D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD46R4D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C