RN731JTTD46R4B50
Mfr.Part #
RN731JTTD46R4B50
Description
RES 46.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
Power Rating :
63mW
Resistance :
46.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD46R4B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD46R4B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C