RN731JTTD46R4B25
Mfr.Part #
RN731JTTD46R4B25
Description
RES 46.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
46.4Ohm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD46R4B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD46R4B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C