RN731JTTD4642F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4642F50
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
46.4kOhm
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4642F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4642F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C