RN731JTTD4642F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4642F25
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
46.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD4642F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4642F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C