RN731JTTD4642F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4642F100
Description
RES 46.4K OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Resistance :
46.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4642F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4642F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C