RN731JTTD4642D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4642D25
Description
RES 46.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Resistance :
46.4kOhm
RN73
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm