RN731JTTD4642D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4642D10
Description
RES 46.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
46.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4642D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4642D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C