RN731JTTD4642C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4642C10
Description
RES 46.4K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
46.4kOhm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4642C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4642C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C