RN731JTTD4642B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4642B25
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Resistance :
46.4kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4642B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4642B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 46.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C