RN731JTTD4642B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4642B05
Description
RES 46.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
46.4kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W