RN731JTTD4641F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4641F25
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.64kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4641F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C