RN731JTTD4641F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4641F100
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.64kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4641F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C