RN731JTTD4641F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4641F10
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.64kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4641F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C