RN731JTTD4641D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4641D25
Description
RES 4.64K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
4.64kOhm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4641D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C