RN731JTTD4641D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4641D100
Description
RES 4.64K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
4.64kOhm
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
EAR99
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4641D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C