RN731JTTD4641D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4641D10
Description
RES 4.64K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.64kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD4641D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C