RN731JTTD4641C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4641C50
Description
RES 4.64K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
4.64kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C