RN731JTTD4641C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4641C10
Description
RES 4.64K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
4.64kOhm
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD4641C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C