RN731JTTD4641B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4641B50
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.64kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
2
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD4641B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641B50
RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C