RN731JTTD4641B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4641B25
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
4.64kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4641B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C