RN731JTTD4641A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4641A25
Description
RES 4.64K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
4.64kOhm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD4641A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4641A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C