RN731JTTD4640F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4640F50
Description
RES 464 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
464Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW