RN731JTTD4640F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4640F25
Description
RES 464 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
464Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD4640F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4640F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 464Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C