RN731JTTD4640F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4640F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 464 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
464Ohm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C