RN731JTTD4640D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4640D100
Description
RES 464 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
464Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4640D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4640D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 464Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C