RN731JTTD4640C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4640C25
Description
RES 464 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
464Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V