RN731JTTD4640C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4640C10
Description
RES 464 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
464Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731JTTD4640C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4640C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 464Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C