RN731JTTD4640B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4640B25
Description
RES 464 OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
464Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD4640B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4640B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 464Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C