RN731JTTD45R9F50
Mfr.Part #
RN731JTTD45R9F50
Description
RES 45.9 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
45.9Ohm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD45R9F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD45R9F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C