RN731JTTD45R9F25
Mfr.Part #
RN731JTTD45R9F25
Description
RES 45.9 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
45.9Ohm
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W