RN731JTTD45R9D100
Mfr.Part #
RN731JTTD45R9D100
Description
RES 45.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
45.9Ohm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD45R9D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD45R9D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C