RN731JTTD45R9B50
Mfr.Part #
RN731JTTD45R9B50
Description
RES 45.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Resistance :
45.9Ohm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C