RN731JTTD45R3F50
Mfr.Part #
RN731JTTD45R3F50
Description
RES 45.3 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Resistance :
45.3Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD45R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD45R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C