RN731JTTD45R3F25
Mfr.Part #
RN731JTTD45R3F25
Description
RES 45.3 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
45.3Ohm
Datasheets
RN731JTTD45R3F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD45R3F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C