RN731JTTD45R3D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD45R3D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 45.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
45.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD45R3D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD45R3D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 45.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C