RN731JTTD45R3C50
Mfr.Part #
RN731JTTD45R3C50
Description
RES 45.3 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
45.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C